Pn - Pt  8:00 - 16:00

umów termin
realizacji usługi

81 502 15 06

facebookfacebook

twittertwitter

 

Blog

podwozie

Peugeot należy do jednej z najpopularniejszych marek samochodów. Dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Mimo że samochody te nie należą do szczególnie awaryjnych, to bardzo często pojawiają się kłopoty z ich tylną belką. Z tego powodu wielu właścicieli pojazdów marki Peugeot rozważa jej regenerację.

wahacz

Wahacze to jedne z podstawowych elementów zawieszenia pojazdu. Łączą nadwozie samochodu z piastami kół i pozwalają utrzymać je w odpowiedniej pozycji. Wahacze są zatem niezwykle istotne dla komfortu prowadzenia pojazdu oraz bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Ich budowa nie jest skomplikowana, lecz poszczególne komponenty mogą ulec zniszczeniu lub zużyciu, a wówczas konieczna będzie ich wymiana. Z uwagi na stan polskich dróg, zalecamy regularny przegląd oraz cykliczną regenerację wahaczy. W tym artykule opisujemy konstrukcję wahacza oraz proces postępowania w przypadku jego awarii.

regeneracja pompy wspomagania

Awarie pompy wspomagania układu kierowniczego zdarzają się stosunkowo rzadko. Przy właściwej konserwacji i regularnym kontrolowaniu poziomu płynu w układzie hydraulicznym pompa potrafi działać bez zarzutu przez lata. Jej poszczególne komponenty, takie jak uszczelki czy łożyska, ulegają jednak zużyciu i zdarza się, że pompa wymaga regeneracji. Jak rozpoznać usterkę? Jak regeneruje się pompę wspomagania układu kierowniczego?

regeneracja pompy wspomagania

Wspomaganie układu kierowniczego jest już niezbędnym elementem w każdym samochodzie. Na jego działanie nie zwraca się uwagi do czasu, aż coś w nim się stanie. Wtedy okazuje się, że manewry przy niskich prędkościach wymagają dużej siły do kręcenia kierownicą. Co wskazuje na to, że pompa wspomagania wymaga regeneracji?

tylna belka skrętna

W samochodach stosowane są różne rodzaje zawieszenia. Tylna belka skrętna to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w niewielkich samochodach miejskich, których znakiem rozpoznawczym jest duży bagażnik. Tylna belka skrętna jest zawieszeniem półzależnym, którego usterki mogą skutkować sporymi kosztami naprawy. W celu uniknięcia dużych wydatków zaleca się systematyczną kontrolę zużycia tego delikatnego elementu konstrukcji samochodu.

pompa wspomagania

Niewielu kierowców pamięta już, jak to jest parkować samochód bez wspomagania kierownicy. Rozwiązanie to znacząco poprawia komfort korzystania z pojazdu, jest jednak też dodatkowym elementem, który może ulec awarii. Często w układzie psuje się pompa. Warto wiedzieć, jakie są pierwsze objawy awarii, by jak najszybciej wybrać się do warsztatu.

zawieszenie samochodu

Stan polskich dróg wciąż pozostawia wiele do życzenia. Wycieczki po kraju dla zawieszenia samochodu to czasami prawdziwa katorga. Stan zawieszenia należy kontrolować przynajmniej raz do doku w zaufanym warsztacie samochodowym, warto też poznać objawy towarzyszące najpopularniejszym usterkom.

układu hamulcowego  

Każdy posiadacz auta powinien dbać o jego ogólny stan i sprawność. Należy bowiem pamiętać, że będąc uczestnikami ruchu drogowego odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również naszych pasażerów i innych kierowców. Jednym z najważniejszych podzespołów, które odpowiadają za bezpieczeństwo w trakcie jazdy, jest układ hamulcowy. Co konkretnie się na niego składa i co psuje się w nim najczęściej? Na te pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury.

naprawa maglownic

Najogólniej rzecz ujmując, mianem maglownicy określamy przekładnię kierowniczą, która odpowiada za prawidłową sterowność pojazdu. Efektem jej prawidłowego działania, jest skręt kół samochodu. Należy przy tym zaznaczyć, że maglownica to jeden z najważniejszych układów w całym pojeździe. Najważniejszy, ponieważ przekłada się w bezpośrednim stopniu na bezpieczeństwo kierowcy, osób z nim podróżujących oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jak poznać awarię maglownicy? Zapraszamy do lektury artykułu.

zalety i wady klimatyzacji samochodowej

O tym, jak męczące bywają długie podróże, nie trzeba przypominać żadnemu kierowcy. Problem pojawia się zwłaszcza latem, kiedy temperatura znacznie przekracza tą, w której łatwo egzystować. Na szczęście z pomocą przychodzi klimatyzacja samochodowa. Możliwość swobodnej regulacji temperatury wewnątrz pojazdu, to prawdziwe błogosławieństwo. Omawiamy główne zalety i wady tego rozwiązania. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.