Pn - Pt  8:00 - 16:00

umów termin
realizacji usługi

81 502 15 06

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebookfacebook

twittertwitter

 

Blog

Układ hamulcowy to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów budowy samochodu. To właśnie dzięki niemu możliwe jest zatrzymywanie pojazdu w miejscu, a także dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Jakie są najczęstsze usterki układu hamulcowego i jak można je rozpoznać?

mechanik w warsztacie

Maglownica, zwana także przekładnią kierownicy, jest jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu. Najprościej mówiąc, umożliwia ona skręcanie kół, co jest w zasadzie podstawą sterowania samochodem. Niestety ta część ulega z czasem zużyciu lub różnorodnym usterkom. To z kolei przekłada się na obniżenie jakości oraz bezpieczeństwa jazdy. Nie zawsze trzeba jednak kupować nową maglownicę, gdyż w niektórych przypadkach wystarczy poddać ją regeneracji.

kobieta trzymająca kierownicę samochodową

Sprawne działanie pojazdu przekłada się zarówno na komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo jego użytkowników. Z tego względu nie wolno bagatelizować jakichkolwiek niepokojących objawów. Często zdarza się jednak, że kierowca nie jest w stanie ustalić źródła usterki. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób poznać, że awarii uległa maglownica.

naprawa zawieszenia samochodu

Usterki zawieszenia samochodu zdarzają się stosunkowo często. Występują one w wyniku jazdy po wyboistych, nierównych nawierzchniach, ale także przez upływ czasu. Nie od dziś zaś wiadomo, że polskie drogi bywają bardzo wyniszczone. W związku z tym w niektórych przypadkach nie sposób uniknąć tego rodzaju usterki. Czy wiesz, ile potrwa naprawa i jaki jest jej koszt?

zawieszenie

Posiadanie pojazdu to duże udogodnienie, jednak zdarza się, że wiążą się z nim również nieco mniej przyjemne sytuacje. Niejednokrotnie dochodzi bowiem do różnorodnych usterek, które pojawiają się samoistnie w miarę eksploatacji. Zdaje się, że stosunkowo często pojawiają się uszkodzenia w zawieszeniu auta. Czy wiesz, co najczęściej psuje się w tym elemencie?

mechanik samochodowy

Pojazdy marki Peugeot bardzo często wykazują problemy z zawieszeniem. Mowa tu oczywiście o ich tylnej belce, która ulega zniszczeniom. Wynika to z faktu, że francuskie samochody nie są dostosowane do realiów polskich dróg. Wówczas konieczna okaże się regeneracja całej belki lub wymiana jej poszczególnych części.

podwozie

Peugeot należy do jednej z najpopularniejszych marek samochodów. Dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Mimo że samochody te nie należą do szczególnie awaryjnych, to bardzo często pojawiają się kłopoty z ich tylną belką. Z tego powodu wielu właścicieli pojazdów marki Peugeot rozważa jej regenerację.

wahacz

Wahacze to jedne z podstawowych elementów zawieszenia pojazdu. Łączą nadwozie samochodu z piastami kół i pozwalają utrzymać je w odpowiedniej pozycji. Wahacze są zatem niezwykle istotne dla komfortu prowadzenia pojazdu oraz bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Ich budowa nie jest skomplikowana, lecz poszczególne komponenty mogą ulec zniszczeniu lub zużyciu, a wówczas konieczna będzie ich wymiana. Z uwagi na stan polskich dróg, zalecamy regularny przegląd oraz cykliczną regenerację wahaczy. W tym artykule opisujemy konstrukcję wahacza oraz proces postępowania w przypadku jego awarii.

regeneracja pompy wspomagania

Awarie pompy wspomagania układu kierowniczego zdarzają się stosunkowo rzadko. Przy właściwej konserwacji i regularnym kontrolowaniu poziomu płynu w układzie hydraulicznym pompa potrafi działać bez zarzutu przez lata. Jej poszczególne komponenty, takie jak uszczelki czy łożyska, ulegają jednak zużyciu i zdarza się, że pompa wymaga regeneracji. Jak rozpoznać usterkę? Jak regeneruje się pompę wspomagania układu kierowniczego?

regeneracja pompy wspomagania

Wspomaganie układu kierowniczego jest już niezbędnym elementem w każdym samochodzie. Na jego działanie nie zwraca się uwagi do czasu, aż coś w nim się stanie. Wtedy okazuje się, że manewry przy niskich prędkościach wymagają dużej siły do kręcenia kierownicą. Co wskazuje na to, że pompa wspomagania wymaga regeneracji?

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.