Pn - Pt  8:00 - 16:00

Sobota 8:00 - 13:00

umów termin
realizacji usługi

81 502 15 06

facebookfacebook

twittertwitter

 

Czym jest maglownica?

Po czym poznać awarię maglownicy?

Każdy kierowca, nawet ten początkujący, nie będzie miał większego problemu z rozpoznaniem skutków awarii maglownicy. Wyczuje je szybko podczas jazdy samochodem.  Jeżeli maglownica nie posiada wspomagania, to pierwszym objawem jej uszkodzenia, jest stukanie, trzaski i charakterystyczny dźwięk obijania się o siebie metalowych elementów. W przypadku awarii maglownicy ze wspomaganiem, zauważalny jest duży opór podczas obracania kierownicy, drgania oraz  - przy skręcaniu – zgrzyt i stukanie.

Dlaczego maglownica ulega awarii?

Odpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Maglownica zaliczana jest do grupy części stale eksploatowanych. Każdy kierowca w trakcie jazdy skręca w lewo, w prawo i parkuje – wszystkie te prozaiczne czynności prowadzą do zużycia się części. Im więcej kilometrów pokonujemy, tym bardziej wyrabiamy mechanizm maglownicy. Do uszkodzenia maglownicy należy więc podejść ze spokojem i tłumaczyć to tym, że części się po prostu zużywają.

W jaki sposób dbać o maglownicę?

W polskich warunkach drogowych dbanie o maglownicę nie jest prostym zadaniem, ale jak to mówią: „dla chcącego, nic trudnego”. W pierwszej kolejności należy unikać nierównych i dziurawych dróg. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie obrać alternatywnej drogi dojazdu, to należy pamiętać o spokojnej jeździe. Dobrze również raz na jakiś czas sprawdzić geometrię kół – jej rozregulowanie sprawia, że auto zjeżdża ze swojego pasa i szybciej się psuje.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.