Pn - Pt  8:00 - 16:00

umów termin
realizacji usługi

81 502 15 06

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebookfacebook

twittertwitter

 

3 najczęstsze usterki układu hamulcowego

Układ hamulcowy to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów budowy samochodu. To właśnie dzięki niemu możliwe jest zatrzymywanie pojazdu w miejscu, a także dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Jakie są najczęstsze usterki układu hamulcowego i jak można je rozpoznać?

Po czym można rozpoznać typowe usterki układu hamulcowego?

Do najczęstszych awarii układu hamulcowego należą m.in.:

  • zużycie tarcz i klocków hamulcowych. Objawia się ono hałasem, wibracjami i biciem podczas hamowania. Charakterystyczny dla tej usterki jest także wyczuwalny zapach spalenizny i szybkie nagrzewanie się felg.
  • Usterki ABS. Przy ich wystąpieniu z reguły pojawia się kontrolka układu. Pedał hamulca jest “miękki”, może także dochodzić do blokowania kół podczas gwałtownego hamowania.
  • Usterki hamulca ręcznego. Objawia się najczęściej korozją elementów układu. Często zużyciu elementu towarzyszy charakterystyczne popiskiwanie hamulca.

W przypadku zauważenia któregokolwiek z powyższych objawów należy niezwłocznie odwiedzić serwis układów hamulcowych. Fachowiec zdiagnozuje problem i ustali, jakie działania będą konieczne, aby przywrócić hamulce do ich pełnej sprawności.

Jak wygląda serwis i naprawa układu hamulcowego?

Zanim wybierzesz się do serwisu układu hamulcowego, upewnij się, że powierzasz swój samochód profesjonalistom. Fachowa naprawa powinna rozpocząć się od dokładnych oględzin i oceny stanu technicznego wszystkich istotnych elementów. Pracownik serwisu powinien także sprawdzić poziom wody zawartej w płynie hamulcowym. Istotne jest również zbadanie stanu przewodów hamulcowych oraz zabezpieczenie ruchomych elementów zacisków. Pamiętaj, że od dobrej kondycji całego układu zależy przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.