Pn - Pt  8:00 - 16:00

umów termin
realizacji usługi

81 502 15 06

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebookfacebook

twittertwitter

 

Na czym polega regeneracja maglownicy?

Maglownica, zwana także przekładnią kierownicy, jest jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu. Najprościej mówiąc, umożliwia ona skręcanie kół, co jest w zasadzie podstawą sterowania samochodem. Niestety ta część ulega z czasem zużyciu lub różnorodnym usterkom. To z kolei przekłada się na obniżenie jakości oraz bezpieczeństwa jazdy. Nie zawsze trzeba jednak kupować nową maglownicę, gdyż w niektórych przypadkach wystarczy poddać ją regeneracji.

Jak przebiega regeneracja maglownicy?

Pierwszą i podstawową czynnością jest oczywiście wymiana wszystkich uszczelek, końcówek i drążków kierowniczych. Są to najważniejsze elementy maglownicy, które zarazem ulegają największemu zużyciu. Następnie niezbędne jest usunięcie powstałego luzu. Dzięki temu możliwe jest odzyskanie pierwotnej sprawności sterowania pojazdem. Całą część należy poddać również gruntownemu czyszczeniu. Warto dodatkowo zamontować nowe tuleje i przeszlifować listwę.

Zajmując się regeneracją przekładni kierowniczych w Lublinie, często otrzymujemy pytanie, jak długo trwa taki proces. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od stanu maglownicy, a także dostępności części podlegających wymianie. Najczęściej jest to jednak od 24 do 48 godzin.

Co może świadczyć o usterce maglownicy?

Należy zaznaczyć, że niesprawność maglownicy jest najczęściej bardzo odczuwalna i wręcz nie sposób jej nie zauważyć. Wśród najpowszechniejszych objawów należy wymienić charakterystyczne stukanie, które narasta podczas wykonywania skrętu. Niekiedy słyszalne jest nawet podczas jazdy prosto. Przy kręceniu kierownicą może wystąpić również opór lub nadmierne luzy.

Charakterystycznym objawem jest również tzw. pocenie się kierownicy. Jest to po prostu wyciek płynu, który można wyczuć na dłoniach podczas jazdy. Należy zaznaczyć, że płyn często wydostaje się także poza pojazd. Jest to już bardziej niepokojące zjawisko, którego nie należy bagatelizować.  Zignorowanie takiej usterki może prowadzić do dalszych uszkodzeń pojazdu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.