Pn - Pt  8:00 - 16:00

umów termin
realizacji usługi

81 502 15 06

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebookfacebook

twittertwitter

 

Jak rozpoznać awarię maglownicy?

Sprawne działanie pojazdu przekłada się zarówno na komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo jego użytkowników. Z tego względu nie wolno bagatelizować jakichkolwiek niepokojących objawów. Często zdarza się jednak, że kierowca nie jest w stanie ustalić źródła usterki. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób poznać, że awarii uległa maglownica.

Co może wskazywać na uszkodzoną maglownicę?

Na wstępie należy zaznaczyć, że maglownica to, innymi słowy, przekładnia kierownicza. Warto mieć na uwadze, że to część typowo eksploatacyjna, dlatego jej zużycie lub awaria jest zupełnie normalnym zjawiskiem. W teorii powinna pozostać bezawaryjna 10 lat lub do momentu przejechania 150-200 tysięcy kilometrów. Jej deklarowana żywotność uzależniona jest oczywiście od producenta. W praktyce wygląda to jednak inaczej, gdyż usterki tego elementu są bardzo częste.

Najczęstsze objawy uszkodzonej maglownicy to:

  • stukanie – bardzo wyraźne i charakterystyczne, słyszalne najczęściej podczas skręcania;
  • mokra kierownica – to po prostu wyciek płynu z uszczelniaczy, zjawisko to zwane jest potocznie poceniem się kierownicy;
  • zmniejszenie komfortu jazdy – objawia się poprzez problemy z systemem wspomagania kierownicy, jej luzy lub nawet blokadę.

Awaria maglownicy – regeneracja czy wymiana?

Zupełnie oczywiste jest, że każdą usterkę maglownicy należy jak najszybciej usunąć. Chodzi tu przecież o bezpieczeństwo jazdy samochodem. Zajmujemy się regeneracją przekładni kierowniczych w Lublinie, dlatego podpowiadamy, że w zdecydowanej większości przypadków nie ma konieczności wymiany tego elementu. Dobrze wykonana regeneracja maglownicy pozwala zarówno na niemałą oszczędność finansową, jak i znaczące wydłużenie żywotności części.

Jeżeli chcesz naprawić maglownicę w swoim pojeździe, zapraszamy Cię do kontaktu. Oferujemy sprawną i kompleksową realizację usługi, a także atrakcyjne ceny. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.