Pn - Pt  8:00 - 16:00

umów termin
realizacji usługi

81 502 15 06

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebookfacebook

twittertwitter

 

Co najczęściej psuje się w zawieszeniu auta?

Posiadanie pojazdu to duże udogodnienie, jednak zdarza się, że wiążą się z nim również nieco mniej przyjemne sytuacje. Niejednokrotnie dochodzi bowiem do różnorodnych usterek, które pojawiają się samoistnie w miarę eksploatacji. Zdaje się, że stosunkowo często pojawiają się uszkodzenia w zawieszeniu auta. Czy wiesz, co najczęściej psuje się w tym elemencie?

Jakie usterki występują najczęściej w zawieszeniu auta?

Należy mieć na uwadze, że każda marka pojazdów oraz ich poszczególne modele posiadają skłonności do innych uszkodzeń. Wynika to z ich konstrukcji, a także jakości wykorzystanych w produkcji części. Przykładowo, w zawieszeniach francuskich marek często dochodzi do usterek tylnej belki. Jeżeli chcesz dokonać regeneracji belki Citroen w Lublinie, zapraszamy Cię do kontaktu. Zajmujemy się także naprawą pojazdów Peugeot oraz Renault.

W zawieszeniu aut równie często psują się wahacze i amortyzatory.  Taką usterkę można dostrzec w szczególności poprzez znaczne wydłużenie drogi hamowania. Wówczas słyszalny jest również charakterystyczny stukot. Do tego rodzaju uszkodzeń dochodzi najczęściej podczas jazdy na wyboistych i nierównych drogach.

Jak wydłużyć żywotność zawieszenia auta?

Nie ulega wątpliwości, że zawieszenie pojazdu jest jednym z jego najważniejszych elementów. Jego poważniejsze usterki mogą bowiem znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo kierującego oraz jego pasażerów. Niektóre z nich mogą jednak okazać się nieodczuwalne oraz niesłyszalne. Z tego powodu warto poddawać auto regularnym kontrolom, które wykluczą istnienie uszkodzeń. Należy mieć na uwadze, że w przypadku cyklicznych przeglądów można szybciej wykryć usterkę, a co za tym idzie – naprawić ją sprawniej oraz niższym kosztem.

Żywotność zawieszenia uzależniona jest również od sposobu codziennej eksploatacji pojazdu. Pamiętaj, aby w miarę możliwości unikać wyboistych dróg. Jeżeli już znajdziesz się na uszkodzonej nawierzchni, staraj się omijać wszelkie dziury z jak najmniejszą prędkością.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.