Pn - Pt  8:00 - 16:00

umów termin
realizacji usługi

81 502 15 06

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebookfacebook

twittertwitter

 

Kilka słów na temat układu hamulcowego  

Każdy posiadacz auta powinien dbać o jego ogólny stan i sprawność. Należy bowiem pamiętać, że będąc uczestnikami ruchu drogowego odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również naszych pasażerów i innych kierowców. Jednym z najważniejszych podzespołów, które odpowiadają za bezpieczeństwo w trakcie jazdy, jest układ hamulcowy. Co konkretnie się na niego składa i co psuje się w nim najczęściej? Na te pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury.

Jakie elementy składają się na układ hamulcowy?

Najogólniej rzecz ujmując, mianem układu hamulcowego określamy zbiór podzespołów, odpowiadających za prawidłowe zatrzymanie auta. Aby układ hamulcowy działał poprawnie, to wszystkie jego części, czyli: pedał hamulca, pompa hamulcowa, przewody: ciśnieniowy i elektryczny oraz zaciski hamulcowe, muszą być w pełni sprawne.  We współczesnych samochodach montowane są  dwa układy hamulcowe, tj:

  • hamulec roboczy – na który składa się skomplikowany układ hydrauliczny;
  • hamulec dodatkowy – tzw. hamulec ręczny.

Najczęstsze przyczyny awarii układu hamulcowego

Pomimo, że układ hamulcowy nie charakteryzuje się dużym stopniem skomplikowania – zwłaszcza w porównaniu do innych układów, znajdujących się w samochodach – to uznawany jest za wyjątkowo awaryjny. Najszybciej psują się przewody, które pod wpływem eksploatacji parcieją lub rdzewieją. Jest to zjawisko o tyle niebezpieczne, że może skutkować znacznym zmniejszeniem ciśnienia w układzie.

Naprawa hamulców – zaufaj specjalistom

Naprawę hamulców najlepiej powierzyć doświadczonym mechanikom, którzy posiadają doświadczenie w naprawie tego typu układów. Warto przy tym pamiętać, aby wybrać warsztat cieszący się dobrą renomą, ponieważ od tego w jaki sposób podejdzie do naszego auta, zależeć będzie zarówno bezpieczeństwo nasze, jak i naszych bliskich.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.